Petek Temizliği

petek temizliğiİzmir petek temizliği , izmir petek bakımı , peryodik petek bakımı , en uygun fiyatlarla izmir petek temizliği . Kalorifer peteklerinin iç kısımları suyla dolu olduğu için zamanla kir birikmesi oluşur. Suyun yapısına ve peteğin malzemesine göre küf, çamur, kireç, balçık gibi maddeler oluştuğu görülmüştür. Bu maddelerin peteğin içinde birikmesi hem sağlık açısından hem de peteğin verimi açısından büyük risk teşkil etmektedir. İlaç peteklere uygulandıktan kısa süre sonra tesisat içerisindeki kirli su ile birlikte tahliye edildiğinden ötürü ilacın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Firmamız sizlere sunduğu hizmet kalitesini maksimum seviyeye ulaştırmayı amaçlayarak hizmet sonrası en yüksek ısı derecesini minimum yakıt sarfiyatı ile almanızı ve yüksek doğalgaz faturalarından kurtulmanızı sağlayacak nitelik de hizmet sunmayı amaçlar. Petek temizliği‘nin faydaları şunlardır;

 • Petek temizliği yaparak petek içindeki suyun rahat dolaşması sağlanmış olur. Peteğin her bölgesini dolaşan sıcak su, ortama daha çok sıcaklık vermektedir. Böylelikle tam verimli çalışması sağlanmış olmaktadır.
 • Kişilerin sağlığı açısından risk oluşturan peteklerdeki kirlilik, temizlendiği zaman kişiler için daha sağlıklı bir ortam oluşur. Kişilerin bulundukları ortam daha havadar ve sağlık ve solunum açısından daha elverişli olur.
 • Faturalarda tasarruf sağlamaktadır. Petek temizliği sonrasında tam randıman alınabildiği için ortamı ısıtmak için daha az enerji ve yakıt tüketimi yapılmaktadır.
 • Peteklerin düzenli temizlenmesi sistemin işleyişinin kontrolü anlamına da geldiği için herhangi bir arıza ya da gaz kaçağı durumlarında erken tespit edebilme ve kontrol imkanı sağlanmış olur.
 •  Peteklerin daha uzun ömürlü kullanımı için petek temizleme önem taşımaktadır.
 • Petek temizliği yapıldığı zaman temizlik öncesi küf, atık maddeler ve pis sudan kaynaklanan ve ortamda oluşan kötü kokular giderilmiş olur.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Özellikle evlerde banyoda havlupen’ler bulunmakta ve bu işlemin yapılması için en uygun ortam zemini oluşturmaktadır. Kirli suyun dışarı tahliyesi için banyo giderleri kullanılarak ortamın kirletilmemesi önlenir.  Öte yandan petek temizleme makinesi’nın içerisine kirli suyun tahliyesi için oldukça fazla su gerektiğinden ötürü banyolarda bulunan duş hortumu yardımı ile bu su tedarik edilmektedir.

 • Havlupen tesisat borularından sökülerek petek temizleme makinesi’nin bağlantısı yapılır.
 •  İşlem öncesi kombi elektriği ve boruların üzerinde bulunan vanalar kapatılır. Akabinde bütün petek vanaları kapatılarak tek bir radyatörün vanası açık bırakılarak işlem başlatılır.
 • Sırası ile temizlenen petek kapatılarak temizlenmeyen peteklerin vanaları açık konuma getirilerek işlem sürer.
 • Daha sonra tesisata kimyasal ilaç ilave edilir.
 • İlaç 15 dakika petek temizleme makinası yardımı ile devir daim edilir. Daha sonra ilaç temiz su ile durulanarak tesisat üzerinden dışarı tahliye edilir. Tesisatın havası alınarak servis formu imzalanarak garantili olarak hizmet verilmesi gerekir.
Şimdi Ara
7 / 24 Whatsapp