Kombi Parçaları

Kombi Parçaları

► Fan: Hermetik ve yoğuşmalı kombilerde dışarıdan temiz havayı alarak brülörde yanma oluşmasına yardımcı olan parçadır.

► Prosestat: Fandan aldığı pozitif basınç ile atık gaz sisteminde sorun olup olmadığını elektronik karta bildiren parçadır.

► Ana Eşanjör: Brülörden aldığı su ile içinden geçen suyu ısıtma görevinde olan parçadır.

► Emniyet Ventili: Kombideki basınç 3 barı geçince kombinin yüksek basınçtan zarar görmemesi amacı ile fazla suyu dışarıya tahliye etmekte olan parçadır.

► Brülör: Gaz armatüründen gelen gazı hava ile doğru şekilde karıştırarak yanmanın oluşmasını sağlayan parçadır.

► Gaz Valfi: Tesisattan aldığı gaz ile anakartan komut alarak belirli bir oranda brülöre gönderen ve brülörde yanma oluşturan parçadır.

► Üç Yollu Vana: Kombide sıcak su ile kalorifer konumunu birbirinden ayrı tutan parçadır.

► Genleşme Tankı: Kombi çalıştıkça içinde bulunan su genleşmeye uğrar. Su hacminde artma ve çoğalma olur. Su hacmi çoğaldıkça su basıncı yükselir. Yüksek basınç kombi ve tesisata zarar vereceği için bu zararın önüne geçmek adına mevcut olan parçadır.

► Pompa: Kombi içinde ve tesisatta bulunan suyu elektronik karttan aldığı komut ile kombi ve tesisat içinde dolaştıran parçadır.

► Plaka Eşanjör: Çift eşanjörlü kombide yer alan, kombi içindeki su ile şebekeden gelen suyu karıştırmadan birbirinden ayıran parçadır.

► Elektronik Kart: Kombinin beyni görevindedir. Kombi içerisinde yer alan parçaların tümü çalışmak için emri elektronik karttan alır.

► Su Akış Sensörü: Sıcak su musluğu açıldığı zaman elektronik karta bu talebi bildiren ve kombinin sıcak su konumunda çalışmasını sağlayan parçadır.

 

Related posts

Şimdi Ara
7 / 24 Whatsapp